Запослени из РФЗО дали крв у Ургентном центру

Од укупно 21. запосленог, колико их укупно има у Сектору за јавне набавке у РФЗО, њих 12, на челу са мр Душанком Лончаревић, начелницом тог Сектора, у преподневним сатима дошло је у Ургентни центар КЦС како би добровољно дали крв.

Они су се одазвали недавном апелу који је Институт за трансфузију крви Србије упутио грађанима, са молбом да дају крв, како би се резерве крви увећале и на тај начин избегло одлагања операција и хитних хируршких интервенција.

Протеклих дана резерве крви биле су на минимуму. Највећи број хитних хируршких интервенција обави се у Ургентном центру КЦС, па је од децембра 2012. у овој установи формиран Кабинет за трансфузију крви, како би се омогућило добровољним даваоцима да дају крв и у Ургентном центру КЦС, а не само у Институту за трансфузију крви, како је раније била пракса.

(Медија центар, 31.јули, 2013.)