Najava događaja

◄◄  ◄  ►►  ►
mart 2017
pon uto sre čet pet sub ned

Informacije od značaja za pacijente

Pregled na Klinici obavlja se na osnovu Uputa izdatog od nadležnog očnog lekara iz Doma zdravlja ili druge zdravstvene ustanove.

U dane kada je Klinika dežurna za hitne slučajeve, ambulantni pregled moguće je obaviti uz overenu zdravstvenu knjižicu i bez uputa nadležnog oftalmologa.

Dani kada je Institut uvek hirurški dežuran su: ponedeljak, sreda i četvrtak. Dan kada Institut nikada nije dežuran za urgentne slučajeve je utorak (dežurna je Gradska bolnica na Zvezdari). Klinika je hirurški dežurna tri vikenda u mesecu dok je jedan vikend dežurna Gradska bolnica na Zvezdari.

Prijemi na bolničko lečenje se zakazuju, osim kada su u pitanju hitni slučajevi.

Za prijem na bolničko lečenje potreban je Uput za bolničko lečenje izdat od strane nadležnog očnog lekara iz Doma zdravnja ili druge zdravstvene ustanove.

Pregledi u specijalističkim konsultativnim ambulatnama se kod najvećeg broja specijalista zakazuju.

Pregledi u specijalizovanim kabinetima se zakazuju.

Pacijent je u obavezi, da pre prijema na bolničko lečenje, obavi određene neophodne analize i preglede, u zavisnosti od vrste očne patologije i opšteg stanja organizma. Jedan deo tih analiza i pregleda, ukoliko je potrebno, ponovo se obavlja i u okviru Instituta.

Pacijenta, pored oftalmologa, obavezno pregleda i lekar internista, a potom anesteziolog, koji daje završnu saglasnost za izvođenje hirurške intervencije.

Pacijenti su dužni da tokom hospitalizacije striktno poštuju Kućni red Klinike.

Posete bolesnicima su svakog radnog dana od 14:00-15:00 časova, a subotom i nedeljom od 15:00-16:00 časova.