Donacija Klinici za neurologiju od akcije"Ledeni izazov"

U akciji Ice bucket challenge-Ledeni izazov u Srbiji, koja je počela 22.08.2014. na računima Nacionalne organizacije za retke bolesti Srbije (NORBS) i Udruženja za bolesti motoneurona Srbije prikupljeno je blizu million dinara. Sredstva su uplatili građani i društveno odgovorne kompanije.

U dogovoru sa lekarima koji leče pacijente sa amiotrofičnom lateralnom sklerozom (ALS) na Klinici za neurologiju KC Srbije, NORBS i Udruženje za bolesti motoneurona Srbije su od ovih sredstava nabavili reagense za Molekularno-genetičku laboratoriju i aparat za neinvazivnu ventilaciju pluća (NIV) sa pratećim potrošnim delovima.

Donacija je uručena u utorak, 28.10.2014. godine u 12h na Klinici za neurologiju, KC Srbije, Dr Subotića 6, Beograd.

Novinarima su se obratili: Akademik Prof. dr Vladimir Kostić, direktor klinike, Prof. dr Zorica Stević, specijalista neurologije, Odeljenje za neuromišićne bolesti, Prof. dr Ivana Novaković, rukovodilac molekularno-genetičke laboratorije i Marija Joldić, predsednica Nacionalne organizacije za retke bolesti Srbije (NORBS).