Simpozijum o kompleksnim perkutanim intervencijama na račvama koronarnih arterija

U Svečanoj sali, Srpske akademije nauka i umetnosti otvoren je simpozijum o kompleksnim perkutanim intervencijama na račvama koronarnih arterija pod nazivom: Inovacije u kardiovaskularnoj interventnoj medicini: patogeneza, dijagnostika i lečenje kompleksnih aterosklerotskih lezija račvi koronarnih arterija i promocija upravo publikovanog posebnog izdanja (supplement-a) časopisa Eurointervention (gosti urednici Goran Stanković, Iv Luvard i Jens Lasen)

Posle predavanja u SANU, program je nastavljen nizom kompleksnih interventnih procedura u Salama za kateterizaciju Kliničkog centra Srbije uz prenos za sve zainteresovane u Sali za predavanja na I spratu Poliklinike KCS.

Program Simpozijuma - srpski
Program Simpozijuma - engleski

Na ovom Simpozijumu kao predavači/gostujući operatori učestvuju:

• Prof. Gerald Verner, Klinika Darmštad, Darmštad, Nemačka
  • Doc. Vladan Vukčević, Klinički centar Srbije, Beograd, Srbija
  • Porf. Miroslav Živković, Fakultet inžinjerskih nauka, Kragujevac, Srbija
  • Akademik Prof. Vladimir Kanjuh, Srpska akademija nauka i umetnosti, Beograd, Srbija
  • Prof. Saško Kedev, Univerzitetska klinika za kardiologiju, Skoplje, Makedonija
  • Prof. Jens Flenšted Lasen, Univerzitetska bolnica Kopenhagen, Danska
  • Dr. Iv Luvard, Bolnica Žak Kartije, Masi, Pariz, Francuska
  • Prof. Sunao Nakamura, Kardiovaskularni centar, Nova bolnica, Tokio, Japan
  • Prof. Goran Stanković, Klinički centar Srbije, Beograd, Srbija
  • Prof. Maja Stroci, Kliničko-bolnički centar Zagreb, Hrvatska
  • Prof. Dejvid Tagart, Univerzitet u Oksfordu, Velika Britanija

U radionici će aktivno učestvovati kardiolozi iz svih 13 centara u Srbi u kojima se perkutane i kardiohirurške intervencije izvode, a na svakoj proceduri će uglednim internacionalnim ekspertima asistirati po najmanje 2 naša interventna kardiologa iz različitih centara.

Na kliničkoj debati o perkutanoj ili hirurškoj revaskularizaciji miokarda kod bolesnika sa višesudovnom koronarnom bolešću u subotu 4. jula će učestvovati prof. David Taggart i prof. Jens Flensted Lassen, a prof. Taggart-a će biti promovisan u gostujućeg profesora Medicinskog fakulteta u Beogradu.