Završena rekonstrukcija i proširenje Klinike za vaskularnu i endovaskularnu hirurgiju

Nakon završene rekonstrukcije i proširenja Klinike za vaskularnu i endovaskularnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije, dana 31.08.2022. izvršen je obilazak urađenih radova od strane Ministra zdravlja Republike Srbije, docenta dr Zlatibora Lončara, v.d. Direktora Univerzitetskog kliničkog centra Srbije, profesora dr Milike Ašanina, Dekana Medicinskog fakulteta i dugogodišnjeg direktora Klinike za vaskularnu hirurgiju, profesora dr Lazara Davidovića, Rukovodioca Klinike za vaskularnu hirurgiju profesora dr Dušana Kostića i kolega sa klinike.

Izvršeni radovi doprineće značajnom poboljšanju prostora za smeštaj i lečenje pacijenata. Kapaciteti Klinike za vaskularnu i endovaskularnu hirurgiju, biće veći za oko 25 %, što će u budućnosti omogućiti daleko bolje i efikasnije lečenje bolesnika sa oboljenjima krvnih sudova sa teritorije Republike Srbije, jer ova klinika, u okviru Univerzitetskog kliničkog centra Srbije, funkcioniše kao Nacionalni referentni Centar za hirurgiju aorte.